Przedszkole

Dzieci posiadają niezwykłą umiejętność uczenia się przez zabawę, dzięki niej odkrywają i poznają świat. W First Step praktykujemy właśnie tę metodę nauczania – drogą zabawy. Sposób ten świetnie sprawdza się również wtedy, gdy chodzi o naukę języków. Codzienne gry i zabawy pozwalają dzieciom na poznawanie nowego języka od najmłodszych lat. Jednocześnie nasz logopeda czuwa nad prawidłowym rozwojem aparatu mowy, aby dziecko, które ma się stać dwujęzyczne nie miało problemów z artykulacją podstawowych dźwięków.

 

Nasza kadra w czasie zajęć z języka angielskiego nie posługuje się językiem polskim, po to by język angielski był przekazywany w sposób jak najbardziej naturalny. Dzięki temu podopieczni nie będą odbierać obcego języka jak czegoś wyuczonego, będzie on przekazywany swobodnie, podobnie jak język rodzimy.

 

W RAMACH CZESNEGO :

 

  • opiekę nad dziećmi sprawują wykwalifikowani wychowawcy (dwie osoby na grupę 12-15 Dzieci) w godzinach: 7.15-17.45,
  • ponadto zapewniamy opiekę psychologa i logopedy,
  • pracujemy w oparciu o najnowszą podstawę programową MEN,
  • uczymy się piosenek, wierszyków i rymowanek,
  • razem śpiewamy, tańczymy, gimnastykujemy się, aby jak najlepiej rozwijać tzw. dużą motorykę,
  • prowadzimy zajęcia plastyczne: rysujemy, malujemy, lepimy z różnych mas, tak by wspomóc rozwój tzw. małej motoryki,
  • staramy się jak najwięcej czytać, by pobudzić dziecięcą wyobraźnię i poszerzać zasób słownictwa,
  • codzienne używamy zwrotów w języku angielskim – anglojęzyczny lektor zwraca się do Dzieci tylko po angielsku,
  • dbamy o to, by spędzać z dziećmi jak najwięcej czasu na zewnątrz: z maluszkami  w ogródku, a ze starszymi wychodzimy także na dalsze spacery,
  • wspomagamy codzienny rozwój społeczny i emocjonalny.

Przede wszystkim dokładamy wszelkich starań by małe dzieci czuły się komfortowo w nowym miejscu i sytuacji,  potem przyjdzie kolej na naukę za pomocą zabawy.

 

Lekcje języka angielskiego odbywają się u nas w trakcie codziennych zajęć, począwszy od piosenki powitalnej aż do momentu rozejścia się dzieci do domów. Mała grupa przedszkolna ułatwia naukę, a zawsze pomocne i uśmiechnięte ciocie, w atmosferze zabawy będą uczyły Państwa pociechy posługiwania się językiem, który niedługo przestanie być nazywany „obcym”.

 

Do First Step zapraszamy również dzieci mówiące tylko po angielsku, bądź takie, których jedynym wspólnym językiem z nauczycielem będzie właśnie język angielski. Przy wspólnych zajęciach, podczas  zabawy realizujemy podstawę programową, wplatając tam także język angielski.

 

STATUT

 

FIRST STEP Przedszkole Anglojęzyczne i Żłobek

ul. Beskidzka 4c

30-622 Kraków

 

Tel. +48 732 700 031

biuro@first-step.com.pl